UA-92825193-1
KayalarAhşap
AHSAP USTASI

PA-128  Ahşap cocuk oyun Parkı 

Boyut : 5,5m x 4m

Kule : 1 ad.

Düz Kaydırak : 1 ad. x 3,20m

Burgu Kaydırak : -

Tırmanma : -

Nakliye & Kurulum : İstanbul anadolu yakası hariç diğer lokasyonlar için lütfen fiyat

alınız.

Garanti : 5 yıl garantilidir.

Bakım : İlk bakım 1 sene sonra, takip eden bakımlar yaklaşık 2 yılda bir yapılmalıdır.

Özellik : -

   0532 201 65 45        0533 237 17 37     0262 751 43 63
Ana Sayfa Ana Sayfa
Atatürk cd. n: 106 Balçık köyü Gebze / KOCAELİ            www.kayalarkereste.com                kayalarkereste@hotmail.com
0532 201 65 45         0533 237 17 37
Fiyat listesi Fiyat listesi

Açıklama;

Çocuk Oyun parkı Nasıl Olmalıdır; Park zemini yaralanmaları önlemek açısından çok önemlidir. Zeminin darbelerinin emici özellikte olması gerekir. Asfalt veya beton zemin uygun değildir. Toprak veya çimen zemin de hava şartlarına göre darbe emici özelliği değişebileceğinden önerilmez. Park zemininde su birikintisi ve çamur olmamalıdır. Zemin kum, kauçuk veya kauçuk benzeri bir hazır kaplama materyal olabilir. Çakıl zemin olabilir ancak çakıl zemin küçük parçaları yutma olasılığı olduğundan 3 yaş altı çocuklara önerilmez. Zemin kaplamanın kalınlığı da darbe emici özelliğinden ötürü önemlidir. 60 cm yükseklikteki bir ekipman için en az 5 cm yükseklikte zemin kaplaması gerekir. Çocuk ve oyun parkı ekipmanının toplam yüksekliği bir metreyi geçiyorsa hiçbir zemin, düşmelere karşı tam güvenli sayılmaz. Darbe emici zemin kaplaması oyun alanından en az 50 cm dışına kadar devam etmelidir. Salıncaklara dikkat! Bir barda 2’den fazla salıncak olmamalıdır ve kaliteli kereste kullanılmalıdır. Küçük bebekler için olan salıncakların her yönden kapalı oturaklı salıncak şeklinde olması gerekir ve bu salıncakların her birinin kendi ayrı asılma barı olmalıdır. Park ekipmanlarının sivri köşeleri olmamalıdır. Kaliteli kereste kullanılmalı mümkünse emprenye veya koruyucu boya uygulanmalıdır. Statik elektrik ve diğer zararlarından dolayı plastik ve petrol türevli elemanlar kullanılmamalıdır. Merdiven ve benzeri boşluklu ekipmanların çocukların kafalarının geçemeyeceği şekilde dizayn edilmesi gerekir. Park alanını trafikten ayıracak çitlerle çevrili olması gerekir. Çocukların tehlikeli olabilecek davranışlardan uzak durmaları için park kuralları konusunda eğitilmesi gerekir. Park alanları yaş gruplarına göre ayrılmalıdır.  Büyüklerin, küçüklerin oyun alanına girmesi veya tam tersi olması güvenli olmayacaktır. Bu konuda erişkin denetimi zorunludur. Oyun parkının yerleşim düzeninde  oturma gruplarının ve piknik masaların anne ve babaların çocukları görebilecekleri şekilde düzenlenmesi gerekir.  
ileri ileri geri geri Fiyat listesi Fiyat listesi
Ana Sayfa Ana Sayfa
KayalarAhşap
AHSAP  USTASI
0532 201 65 45          0533 237 17 37

Açıklama;

Çocuk Oyun parkı Nasıl Olmalıdır; Park zemini yaralanmaları önlemek açısından çok önemlidir. Zeminin darbelerinin emici özellikte olması gerekir. Asfalt veya beton zemin uygun değildir. Toprak veya çimen zemin de hava şartlarına göre darbe emici özelliği değişebileceğinden önerilmez. Park zemininde su birikintisi ve çamur olmamalıdır. Zemin kum, kauçuk veya kauçuk benzeri bir hazır kaplama materyal olabilir. Çakıl zemin olabilir ancak çakıl zemin küçük parçaları yutma olasılığı olduğundan 3 yaş altı çocuklara önerilmez. Zemin kaplamanın kalınlığı da darbe emici özelliğinden ötürü önemlidir. 60 cm yükseklikteki bir ekipman için en az 5 cm yükseklikte zemin kaplaması gerekir. Çocuk ve oyun parkı  ekipmanının toplam yüksekliği bir metreyi geçiyorsa hiçbir zemin, düşmelere karşı tam güvenli sayılmaz. Darbe emici zemin kaplaması oyun alanından en az 50 cm dışına kadar devam etmelidir. Salıncaklara dikkat! Bir barda 2’den fazla salıncak olmamalıdır ve kaliteli kereste kullanılmalıdır. Küçük bebekler için olan salıncakların her yönden kapalı oturaklı salıncak şeklinde olması gerekir ve bu salıncakların her birinin kendi ayrı asılma barı olmalıdır. Park ekipmanlarının sivri köşeleri olmamalıdır. Kaliteli kereste kullanılmalı mümkünse emprenye veya koruyucu boya uygulanmalıdır. Statik elektrik ve diğer zararlarından dolayı plastik ve petrol türevli elemanlar kullanılmamalıdır. Merdiven ve benzeri boşluklu ekipmanların çocukların kafalarının geçemeyeceği şekilde dizayn edilmesi gerekir. Park alanını trafikten ayıracak çitlerle çevrili olması gerekir. Çocukların tehlikeli olabilecek davranışlardan uzak durmaları için park kuralları konusunda eğitilmesi gerekir. Park alanları yaş gruplarına göre ayrılmalıdır.  Büyüklerin, küçüklerin oyun alanına girmesi veya tam tersi olması güvenli olmayacaktır. Bu konuda erişkin denetimi zorunludur. Oyun parkının yerleşim düzeninde  oturma gruplarının ve piknik masaların anne ve babaların çocukları görebilecekleri şekilde düzenlenmesi gerekir.  

PA-128  Ahşap cocuk oyun Parkı 

Boyut : 5,5m x 4m

Kule : 1 ad.

Düz Kaydırak : 1 ad. x 3,20m

Burgu Kaydırak : -

Tırmanma : -

Nakliye & Kurulum : İstanbul

anadolu yakası hariç diğer

lokasyonlar için lütfen fiyat alınız.

Garanti : 5 yıl garantilidir.

Bakım : İlk bakım 1 sene sonra,

takip eden bakımlar yaklaşık 2

yılda bir yapılmalıdır.

Özellik : -

Fiyat listesi Fiyat listesi
   0532 201 65 45          0533 237 17 37
geri geri ileri ileri Ana Sayfa Ana Sayfa Ana Sayfa
S KayaR 2017
Ana Sayfa Ana Sayfa Ana Sayfa
ÜRÜNLER ÜRÜNLER